on Jan 21, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Benalu |
| Model Name | Aluminum Trailer |
| Year | 1996 |
| Category | Semi-trailer / Timber carrier |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 39,000 kg |
| Vehicle Axles | 3 |
| Vehicle Width | 2,550 mm |
| Vehicle Height | 4,000 mm |
| Loading Space Length | 9,500 mm |
| Loading Capacity | 2,300 mm |
| Permissible Load Capacity (kg) | 34,000 kg |
| Description |
|---|
Benalu aluminum chassis with Exte E6 stools only 5000kg
New Parts 01/2012
6x drums and linings 6x air bellows 6x shock 2x wheel bearings 2x brake adjuster 4 tires as new 2 tires have 20% |