on Feb 17, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Clark |
| Model Name | EC500Y30 4.8 1.5 METER TONS SIDE SLIDE 48V |
| Year | 1980 |
| Category | Forklift truck / Front-mounted forklift truck |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Fuel Type | Electric |
| Lifting Height | 4825 mm |
| Installation Height | 2930 mm |
| Lifting Capacity | 1500 kg |