on Apr 10,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Doll |
| Model Name | 1 axle trailer with 10 ton auxiliary steering |
| Year | 1980 |
| Category | Trailer / Timber carrier |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 10,000 kg |
| Vehicle Width | 2,500 mm |
| Vehicle Height | 3,500 mm |
| Permissible Load Capacity (kg) | 6,900 kg |
| Description |
|---|
| 1 axle trailer with 10 ton auxiliary steering, BPW axles, one axle forced steering, steering Manual steering Fri operations, subject to printing errors, changes and Irrtmer. |