on Oct 12,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Faymonville |
| Model Name | SPZ-5 S 38 75 000 KG 5 axes / 3 steering axles |
| Year | 1996 |
| Category | Semi-trailer / Platform |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 75,000 kg |
| Vehicle Axles | 5 |
| Vehicle Width | 2,600 mm |
| Vehicle Height | 1,650 mm |
| Loading Space Length | 12,600 mm |
| Loading Capacity | 2,600 mm |
| Lifting Height | 1,650 mm |
| Permissible Load Capacity (kg) | 62,900 kg |