on Aug 13,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Fiat |
| Model Name | Ducato 2.3 JTD Multijet 120 high culvert L4H2 |
| Year | 2009 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Box-type delivery van - high and long |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 88 kW (120 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Engine Cubic Capacity | 2287 cm³ |
| Vehicle Width | 2,050 mm |
| Vehicle Height | 2,522 mm |
| Loading Space Length | 3,705 mm |
| Number of Seats | 3 |
| Description |
|---|
Right mirror Electric adjustable, high roof, wooden load floor, passenger double seat, 6-speed transmission, power windows 2x, radio / cassette, tinted glass, mirrors heating, infrared., Electric wing mirror., On-board computer / travel computer , 3rd Brake light, Interior bicolor, Wheelbase: Subject to 4035 mm, tachometer, cargo space facing side walls to the roof, roof antenna, white turn signals all around, Adjustable steering wheel, headlamp leveling, front stabilizer bar, + + Technical data, prior sale and changes + +.
P> |