on Feb 28, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Fiat |
| Model Name | Ducato Maxi 35 L5H3 130MJet air, shipping, E5 |
| Year | 2011 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Box-type delivery van - high and long |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 96 kW (131 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Engine Cubic Capacity | 2287 cm³ |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 3,500 kg |
| Vehicle Width | 2,050 mm |
| Vehicle Height | 2,764 mm |
| Loading Space Length | 4,070 mm |
| Loading Capacity | 1,870 mm |
| Lifting Height | 2,172 mm |
| Shipping Volume | 17 m³ |
| Climatisation | A/C (man.) |
| Emission Class | Euro5 |
| Number of Seats | 3 |
| Description |
|---|
German new car in stock: Fiat Ducato Maxi L5H3 130 MJet with top features: b> electric spark Central li> electric windows li> electric mirrors, heated li> tilt steering wheel li> leather steering wheel with radio controls and Chrome highlights li> leather shift knob li> Chrome dashboard Look li> height-adjustable driver's seat with armrest and Lordosensttze li> Double passenger seat li> Air conditioning with pollen filter li> FIAT car radio with CD and MP3 players, high-gloss li> Fog li> Daytime Running Lights li> Smoking package li> steel partition to hold li> cargo space with wood floors, wood trim and aluminum side rails li> Heckflgeltren with 270 ° hinges li> full spare tire li> acoustic Rear parking sensors li> full wheel covers li> ul> We are Fiat Professional Partners. Please contact us for a lease or Finanzierungs offer. p> |