on Oct 11,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Fiat |
| Model Name | Fiorino Combi SX 1.3 MultiJet * air * |
| Year | 2008 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Estate - minibus up to 9 seats |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 55 kW (75 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Engine Cubic Capacity | 1248 cm³ |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 1,680 kg |
| Vehicle Width | 1,716 mm |
| Vehicle Height | 1,721 mm |
| Shipping Volume | 2 m³ |
| Climatisation | A/C (man.) |
| Emission Class | Euro5 |
| Number of Seats | 5 |