on Feb 4, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Fiat |
| Model Name | Panda Van 1.3MJ 2 posti climate |
| Year | 2009 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Box-type delivery van |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 51 kW (69 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Engine Cubic Capacity | 1248 cm³ |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 1,455 kg |
| Vehicle Width | 1,589 mm |
| Vehicle Height | 1,600 mm |
| Loading Space Length | 1,100 mm |
| Loading Capacity | 900 mm |
| Lifting Height | 600 mm |
| Shipping Volume | 1 m³ |
| Climatisation | A/C (man.) |
| Emission Class | Euro4 |
| Number of Seats | 2 |