on Feb 2, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Heinemann |
| Model Name | Z 412 |
| Year | 1981 |
| Category | Trailer / Trailer |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 400 kg |
| Vehicle Axles | 1 |
| Vehicle Width | 1,280 mm |
| Vehicle Height | 680 mm |
| Permissible Load Capacity (kg) | 320 kg |