on Feb 26, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Hyster |
| Model Name | H1.50XM |
| Year | 2002 |
| Category | Forklift truck / Front-mounted forklift truck |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Fuel Type | LPG |
| Gearbox | Automatic transmission |
| Lifting Height | 3000 mm |
| Installation Height | 2020 mm |
| Lifting Capacity | 1500 kg |
| Description |
|---|
| Standard Hubgerst 3rd, Valve with side shift, fork length of 1,000 mm, maintenance and inspection new, lights, tires Superelastik p> |