on Sep 20,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Iveco |
| Model Name | 3510 TD € 1 Twin HA no 3512-13 |
| Year | 1995 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Stake body |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 74 kW (101 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 3,500 kg |
| Loading Space Length | 4,200 mm |
| Loading Capacity | 2,200 mm |
| Emission Class | Euro1 |
| Number of Seats | 3 |