on Apr 26,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Iveco |
| Model Name | 35C12 |
| Year | 2009 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Stake body |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 85 kW (116 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine Cubic Capacity | 2300 cm³ |
| Loading Space Length | 6,800 mm |
| Loading Capacity | 2,190 mm |