on Oct 19,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Iveco |
| Model Name | Daily 50 C15 |
| Year | 2003 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Box-type delivery van - high |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 107 kW (145 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Engine Cubic Capacity | 2800 cm³ |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 5,200 kg |
| Vehicle Width | 1,996 mm |
| Vehicle Height | 2,745 mm |
| Climatisation | A/C (man.) |
| Emission Class | Euro3 |
| Number of Seats | 3 |
| Description |
|---|
| 2nd hand\rNew turbocharger,\rChassis downgrade possible\rDual tires,\rHecktren easily damaged,\rAnhängezugkugel missing,\rVA 2 new winter tires p> |