on Aug 2,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Kaiser |
| Model Name | SHK 31 situated for transporting steel 2 steering axles |
| Year | 1999 |
| Category | Semi-trailer / Platform |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 30,000 kg |
| Vehicle Axles | 2 |
| Loading Space Length | 12,500 mm |
| Loading Capacity | 2,500 mm |
| Description |
|---|
SAF axles b> 2 forced steered axles b> |