on Jan 10,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Mack |
| Model Name | MH613-6X4-CROM + VOLLSPIOLLER-1990-24TONN-350PS-1A |
| Year | 1990 |
| Category | Semi-trailer truck / Standard tractor/trailer unit |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 257 kW (349 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 24,000 kg |
| Vehicle Axles | 3 |
| Wheel Formula | 6x4 |
| Climatisation | A/C (man.) |