on Jun 3,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Mercedes-Benz |
| Model Name | 2629 6x4, 34 m concrete pump - 4 Pole |
| Year | 1993 |
| Category | Truck over 7.5t / Concrete Pump |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 213 kW (290 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Semi-automatic |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 26,000 kg |
| Vehicle Axles | 3 |
| Wheel Formula | 6x4 |
| Description |
|---|
| Mr. Teller: LSB (Germany), Type: LM34/30-4, 125 pipe, Teletec radio remote control, built: 1993, immediately Eisetzbar, tires 50-60% good condition Irrtmer and subject to prior sale. --- Govarim Po Russky |