on Sep 14,2012
| Model ID |
|---|
| Model Name | Indespension TD 35 167 tandem |
| Year | 2011 |
| Category | Trailer / Car carrier |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 3,500 kg |
| Vehicle Axles | 2 |
| Loading Space Length | 4,800 mm |
| Loading Capacity | 2,130 mm |
| Permissible Load Capacity (kg) | 2,690 kg |
| Description |
|---|
| hydraulically tilting loading space with a small cargo door, cargo area around 4800x2130mm, bed height 600 mm, tires 155/70 R 12, enclosed cargo area, various side anchor points, reinforced Sttzrad, clutch lock, winch pulley, spare tire with bracket, wheel stops, technical inspection and report p> |