on Apr 17,2012
| Model ID |
|---|
| Model Name | plattform.anhänger, 6 meters |
| Year | 1980 |
| Category | Trailer / Platform |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 10,000 kg |
| Vehicle Axles | 2 |
| Vehicle Width | 2,500 mm |
| Vehicle Height | 1,000 mm |
| Loading Space Length | 600 mm |
| Permissible Load Capacity (kg) | 8,000 kg |