on Jan 13, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Peugeot |
| Model Name | Bipper 1.4 Hdi base |
| Year | 2008 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Box-type delivery van |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 50 kW (68 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 1,700 kg |
| Vehicle Width | 1,720 mm |
| Vehicle Height | 1,720 mm |
| Number of Seats | 2 |