on Jun 6,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Peugeot |
| Model Name | Boxer 2.8 HDI HU / AU new |
| Year | 2003 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Stake body |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 94 kW (128 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Engine Cubic Capacity | 2800 cm³ |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 3,300 kg |
| Loading Space Length | 3,400 mm |
| Number of Seats | 3 |
| Description |
|---|
- 4 x new tires - Change with new timing belt inspection, etc. - New HU / AU - 1 Hand - For sale on behalf of customers p> |