on Nov 7,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Renault |
| Model Name | Trafic 2.5 DCI 150pk L2H1 D.C. Airco 10-2007 |
| Year | 2007 |
| Category | Van or truck up to 7.5t / Box-type delivery van - long |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Engine Power | 107 kW (145 PS) |
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Automatic transmission |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 3,005 kg |
| Cab Type | Double Cabin |
| Vehicle Width | 1,900 mm |
| Vehicle Height | 1,980 mm |
| Climatisation | A/C (man.) |
| Emission Class | Euro4 |
| Number of Seats | 6 |