on Jan 12, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | ROHR |
| Model Name | KA 18-L-T refrigerator 2 x Pre-trading |
| Year | 1999 |
| Category | Trailer / Swap chassis |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 18,000 kg |
| Vehicle Axles | 2 |
| Vehicle Width | 2,600 mm |
| Vehicle Height | 4,000 mm |
| Permissible Load Capacity (kg) | 11,680 kg |
| Description |
|---|
| trailer li> PIPE LT-KA 18 li> Geschl.Kasten with Khlagregat Carrier li> 11680kg payload li> approximately 2600mm in width dimensions Länge10400mm Höhe.4000mm li> 6320kg curb weight li> Zul. Total Weight 18000kg li> Ez.07.1999 li> tires size 385/65R 22.5 ... li> All information subject to the like ; changes, errors or typos, Irrtmer subject to prior sale li> Legal VAT is for export outside the EU as a security deposit to be put behind li> ul>. |