on Feb 15, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Scania |
| Model Name | 93 4x4 |
| Year | 2012 |
| Category | Truck over 7.5t / Stake body |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 18,000 kg |
| Vehicle Axles | 2 |
| Cab Type | Local traffic |
| Wheel Formula | 4x4 |
| Loading Space Length | 6,500 mm |
| Loading Capacity | 2,480 mm |
| Description |
|---|
| location, Denmark, li> in order, li> ex Army - As state NEW li> --- painting it possible. li> ul> p> |