on Jan 20, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Still |
| Model Name | EFG 1.50 - Sideshifts |
| Year | 1985 |
| Category | Forklift truck / Front-mounted forklift truck |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Fuel Type | Electric |
| Gearbox | Automatic transmission |
| Lifting Height | 4500 mm |
| Installation Height | 2700 mm |
| Lifting Capacity | 1500 kg |