on Dec 19,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Wecon |
| Model Name | 2X WB 7.45 m! Edscha! Porch door! Gardiene! |
| Year | 2005 |
| Category | Trailer / Swap Stake body |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 16,000 kg |
| Loading Space Length | 7,350 mm |
| Loading Capacity | 2,470 mm |
| Lifting Height | 2,650 mm |
| Permissible Load Capacity (kg) | 13,410 kg |
| Description |
|---|
| 2X Wecon 7.45 m Wechselbrcken! b> li> Schiebegardiene li> internal height 2.65 m li> Edscha sliding roof li> Portaltren li> Adjustable FSSE li> 2 X Available li> Very good condition! li> ul> p> |