on Oct 6,2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Wecon |
| Model Name | EEZ 218LZ |
| Year | 2002 |
| Category | Trailer / Swap chassis |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Permissible Gross Vehicle Weight(GVWR) | 18,000 kg |
| Vehicle Axles | 2 |
| Vehicle Width | 2,500 mm |
| Loading Space Length | 7,200 mm |
| Loading Capacity | 2,500 mm |
| Europallet Storage Spaces | 18 |
| Permissible Load Capacity (kg) | 14,890 kg |
| Description |
|---|
Together with open containers BDF
Coupling 50mm (50mm is sold including coupling)
ABS |