on Jan 20, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Yale |
| Model Name | BKS 25 forklift with side shift |
| Year | 2011 |
| Category | Forklift truck / Front-mounted forklift truck |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Fuel Type | Diesel |
| Gearbox | Manual gearbox |
| Lifting Height | 3400 mm |
| Installation Height | 2015 mm |
| Lifting Capacity | 2500 kg |