on Jan 19, 2012
| Model ID |
|---|
| Manufacturer (Make) | Yale |
| Model Name | GLP40LF, Tele / free-view, triple clamp, LPG |
| Year | 1998 |
| Category | Forklift truck / Front-mounted forklift truck |
| TECHNICAL SPECIFICATION |
|---|
| Fuel Type | -LPG |
| Lifting Height | 4950 mm |
| Installation Height | 3250 mm |
| Lifting Capacity | 4000 kg |